Дома Трансфер зона Интер тргнува по Смолинг

Интер тргнува по Смолинг

Крис Смолинг минатото лето пристигна на „Олимпико“ како позајмен фудбалер од Манчестер Јунајтед и со своите настапи ги воодушеви сите.

Рома сакаже да го откупи неговиот договор и долго време преговараше со Манчестер Јунајтед, но „волчицата“ не успева да најде заеднички јазик околу обештетувањето.

Рома сакаше да го откупи 30-годишниот Англичанец, но „црвените ѓаволи“ не сакаат да го пуштат за помалку од 20 милиони евра.

Таквата ситуација сака да ја искористи Интер и да го донесе дефанзивецот во Милано. „Нероаѕурите“ се во потрага по дефанзивец како замена за Годин, а имаат одлични односи со Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја купува скапоплатената ѕвезда на Атлетико

Играчот на Атлетико Мадрид, Томас Лемар би можел да се пресели во редовите на Баерн Минхен…