Дома Фудбал Италија Интер со пресврт до победа против Фиорентина🎥

Интер со пресврт до победа против Фиорентина🎥

Интер со пресврт дојде до три бода на тешкото гостување против Фиорентина (1:3).

Фиорентина уште еднаш покажа дека е опасен противник сезонава и во 23-та минута дојде до водство со голот на Сотил, резултат со кој се замина на полувреме.

Интер во второто полувреме тргна фуриозно и стигна до пресврт во три минути. Најпрво Дармијан во 52-та, а потоа погоди и Џеко во 55-та минута.

Фиорентина остана со играч помалку во 78-та минута откако беше исклучен Гонзалез, а конечните 1:3 ги постави Перишиќ десет минути подоцна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Што правеше Мегваер кога Дака постигна гол? 🎥

Maнчестер Јунајтед вчера беше поразен во натпреварот против Лестер, а после овој пораз се …