Дома Фудбал Италија Интер нема да заштеди, Спалети ја одби понудата од Чиле

Интер нема да заштеди, Спалети ја одби понудата од Чиле

Италијанскиот стратег Лучијано Спалети ја одби можноста да седне на клупата на Чиле.

Од Фудбалскиот сојуз на Чиле го контактирале Спалети со желба овој италијански стратег да ја превземе нивната национална селекција, но поранешниот тренер на Интер ја одби оваа победа.

Ова значи дека Интер ќе мора да продолжи да го исплаќа Спалети кој се уште е под договор со клубот и така ќе биде до летото. Во Интер се надеваа дека Спалети ќе ја прифати понудата и ќе заштедат нешто, сепак тоа не се случи.

Во кариерата Спалети водеше многу клубови меѓу кои беа: Интер, Рома, Зенит, Удинезе, Сампдорија…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…