Дома Трансфер зона Интер го продава Шкриниар во Премиер лигата?

Интер го продава Шкриниар во Премиер лигата?

Словачкиот одбранбен играч Милан Шкриниар ги можел да го напушти Интер и да се пресели во Тотенхем.

Според пишувањето на медиумите, Тотенхем и Интер започнале преговори за трансферот на дефанзивецот. Клубот од Минхен наводно е спремен за неговите услуги да плати 25 милиони евра, додека Тотенхем ќе се обиде да ја спушти цената во наредните денови.

За услугите на Шкриниар интерес покажа и ПСЖ, но како што пишуваат италијанските медиуми во овој момент тој е поблиску до Лондон.

Според информациите Интер на местото на Шкриниар ќе се обиде да го доведе дефанзивецот на Фиорентина, Никола Миленковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан пратил скаути за „новиот Модриќ“

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан испратил скаути на „Максимир“ за мечот Динамо…