Дома Луд Спорт Интернетот гори: Роналдо објави радосна вест – Алана Мартина дојде на свет!

Интернетот гори: Роналдо објави радосна вест – Алана Мартина дојде на свет!

0

„Алана Мартина стигна на свет. И Гео и Алана се добри. Сите сме многу среќни!“, напиша кратко на својот Фејсбук профил фудбалската ѕвезда Кристиано Роналдо покрај фотографијата на која позираат со својот син крај неговата поубава половина после нејзиното породување.

Ова е четврто дете за славниот фудбалер, прво од позната мајка, откако претходно, од сурогат мајки, ги доби Кристиано Јуниор и близнаците Ева и Матео.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Распродажба во Барса, овие петмина мораат да заминат – Погледнете ги бројките и СЕ ќе ви стане јасно!

Проценките се јасно изнесени, клубот вака едноставно не може да функционира… Барсело…