Дома Трансфер зона Изненадување: Азар се сели во Серија А

Изненадување: Азар се сели во Серија А

Еден Азар се уште е во потрага по нов клуб, а најновите информации се дека кариерата може да ја продолжи во Серија А.

Азар е слободен агент откако во јуни му заврши договорот со Реал Мадрид и долго време се шпекулира со неговата иднина.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Тој има понуди од Саудиска Арабија и САД, но сега пристигнала примамлива понуда од Италија.

Имено, Мурињо сака да го доведе во Рома и веќе имал разговор со Азар да го убеди да му се придружи на „Олимпико“.

Рома лошо ја отвори сезоната, па Мурињо верува дека Азар може многу да му помогне на тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мурињо подготвува „бомба“ во Фенербахче: Тргнува по ѕвездата на Барса!?

Mинатата сезона Фенербахче го освои второто место во турската Суперлига, па така летово по…