Дома Фудбал Англија Извлечени четвртфиналните двојки во Карабао купот

Извлечени четвртфиналните двојки во Карабао купот

Откако синоќа беа завршени натпреварите од осминафиналето, утрово беа извлечени четвртфиналните двојки во Карабао купот.

Ждребот не дозволи во четвртфиналето да гледаме мега дуел откако Ливерпул, Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед избегнаа меѓусебен натпревар.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Имено, Манчестер Сити во четвртфиналето за противник го доби тимот на Оксфорд, Ливерпул ќе гостува кај Астон Вила, Манчестер Јунајтед на Олд Трафорд ќе го пречека Колчестер Јунајтед, додека како дерби натпревар во оваа фаза се смета натпреварот помеѓу Евертон и Лестер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…