Дома Фудбал Репрезентации Играчот на Манчестер Сити ја победи Србија 5:0 и бакна новинарка среде интервју (ВИДЕО)

Играчот на Манчестер Сити ја победи Србија 5:0 и бакна новинарка среде интервју (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Украина вчера на свој терен ја декласираше Србија со 5:0 во рамките од квалификациите за Европското првенство.

Украинците одиграа фантастичен натпревар и убедливо ја победија Србија.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Големи пофалби за својата игра доби младиот играч на Манчестер Сити, Александар Зинчеко кој својот тим го предводеше до победа и беше избран за играч на натпреварот.

Зинечко се најде во центарот на вниманието и после натпреварот додека даваше изјава. Тој на крајот ја бакна новинарката која немаше ништо против.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби,…