Дома Македонски спорт Ивановски лесно до четвртфинале во Израел

Ивановски лесно до четвртфинале во Израел

Македонскиот тенисер Калин Ивановски продолжи со одличните партии и запиша втора победа на турнирот во Израел со што избори четвртфинале.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Ивановски доминира на тениските терени во последните две недели, откако пред неколку дена го освои Ираклион, Грција, а денеска го реши Ејал Шиовиц со 6-2 и 6-1 за место меѓу најдобрите осум на турнирот.

Македонецот во битката за полуфинале ќе игра против подобриот од натпреварот меѓу Бар Менахем и Цукерман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Мексиканците трагичари, Аргентина и Полска во осминафинале🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …