Дома Топ вести Ивановиќ се сели во Шпанија, но не во Барса

Ивановиќ се сели во Шпанија, но не во Барса

Бранислав Ивановиќ би можел да го напушти Челзи во зимскиот преоден рок, а последен клуб кој засатана во редот за неговиот потпис е шпанска Валенсија.

Валенсија сака да ја засили одбраната, а Бане Ивановиќ е прв избор на тренерот Прандели бидејќи е искусен и може да игра и како стопер и како десен бек.

Сепак, на клубот од „Местаља“ нема да им биде лесно да стигнат до потписот на Србинот бидејќи за него интерес покажуваат Барселона, Јувентис, Вест Хем и Бешикташ.

Договорот со Ивановиќ во Челзи истекува на крајот на сезоната, па тоа значи дека во јанури ќе може да го напушти „Стенфорд Бриџ“ за мало обештетување бидејќи во јуни ќе биде слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…