Дома Фудбал Италија Ибра се пофали дека е блиску до враќање на терените

Ибра се пофали дека е блиску до враќање на терените


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ѕвездата на Милан, Златан Ибрахимовиќ најави дека е блиску до враќање на терените.

41-годишниот напаѓач објави „стори“ на Инстаграм на кое покажа дека почнал да тренира со топка, а потоа ја покажа и насмевката.

Ибрахимовиќ нема одиграно ниту една минута оваа сезона, откако го оперираше коленото во јуни.

Иако е во зрели години, Ибра успеа да ја помине рехабилитацијата успешно и во предвиденото време да се врати на тренинзите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…