Дома Фудбал Италија Ибра неправедно исклучен, судијата погрешно го разбрал🎥

Ибра неправедно исклучен, судијата погрешно го разбрал🎥

Милан вчера оствари значајна победа на гостивањето кај Парма (1:3), но остана без Златан Ибрахимовиќ.

Имено, Ибра во 60-та минута заработи директен црвен картон од судијата Мареска, а после мечот се дозна дека тоа било неправедно.

Имено, судијата погрешно го разбрал протестирањето на Ибрахимовиќ, па го испрати во соблекувална.

„Значи не се грижиш што кажав јас? Чудно…“, кажал саркастично Ибра, но судијата помислил дека го нарекол копиле.

„Mi sembra strano – ми изгледа чудно“, а судијата разбрал „Sei un bastardo – ти си копиле“.

Милан најави жалба, па многу веројатно дека црвениот картон ќе биде „поништен“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Џеко: Рома не можеше да добие подобар тренер од Мурињо

Напаѓачот на Рома, Един Џеко откри дека е среќен поради доаѓањето на Жозе Мурињо на кормил…