Дома Фудбал Италија Ибра го „пецна“ Лукаку: Милано никогаш немал крал, но има Бог

Ибра го „пецна“ Лукаку: Милано никогаш немал крал, но има Бог

Златан Ибрахимовиќ вчера го реши миланското дерби со два гола и му донесе победа на Милан.

Денес Ибра на социјалните мрежи објави фотографија и напиша: „Милано никогаш немал крал, но има Бог“.

Со ова Швеѓанецот го „пецна“ Лукаку, кој минатата сезона после победата од 4:2 се прогласи за крал на Милано и напиша: „Има нов крал во градот“.

Златан му возврати во свој стил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Вчера се постигна голот од најголема далечина во Лига Европа!🎥

ПСВ славеше против Омонија во Лигата на Европа, но голот кој го постигна Гомез, фудбалерот…