Дома Трансфер зона Ибрахимовиќ: Во ПСЖ би се вратил, но само како ШЕФ!

Ибрахимовиќ: Во ПСЖ би се вратил, но само како ШЕФ!

0

Златан Ибрахимовиќ во обемно интервју за „Екип“ проговори за можноста повторно да се врати во Европа.

Во последно време се погласни се шпекулациите дека ќе го напушти Лос Анџелес и повторно ќе се врати во Милано.

Меѓутоа француските новинари ги интересираше дали повторно би се вратил во ПСЖ, место каде испиша историја.

„Доколку се вратам во Париз, тоа ќе биде само како – шеф. Поради ништо друго не би се вратил и не постои друга опција. Уште сум активен фудбалер и сакам да играм“, изјави Ибра во свој стил.


Следете го Sportski.mk и на


Ибрахимовиќ во интервјуто за „Екип“ не ја исклучи можноста повторно го облече дресот на Милан во зимскиот преоден рок.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Трансферот договорен: Рабио ја избра Барселона!

Ѕвездата на ПСЖ Адриен Рабио следното лето ќе го облече дресот на Барселона, пренесува „Му…