Дома Фудбал Германија Зомер сакаше да го награди Де Лихт со 700 килограми чокаладо, Баерн не дозволи

Зомер сакаше да го награди Де Лихт со 700 килограми чокаладо, Баерн не дозволи


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Голманот Јан Зомер му беше благодарен на дефанзивецот и Матијас Де Лихт за интервенцијата на гол линијата откако тој погреши.

Можеше Зомер да им подари гол на „светците“, но за среќа го имаше Де Лихт кој беше тука да ја поправи неговата грешка. Како благодарност за одличната интервенција, Зомер на својот соиграч му вети 700 килограми швајцарско чоколадо.

Имено, чокаладото вчера требало да пристигне во тренинг комплексот на Баерн Минхен, но кога клубот бил информиран, ја стопирал акцијата.

Чокаладото на крајот завршило во банка за храна во Минхен каде што биле пријатно изненадени од неочекуваната донација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Во Реал незадоволни од однесувањето на Гави🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Во Реал Мадрид се незадоволн…