Дома Топ вести Зидан: Победата е заслужена, одигравме перфектно

Зидан: Победата е заслужена, одигравме перфектно

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан беше исклучително задоволен од играта на својот тим после победата над Барселона.

Зидан по натпреварот заклучи дека неговите избраници одиграле перфектен натпревар и победата е заслужена.

„Горд сум на мојот тим денес. Одигравме перфектен натпревар. Ова се три бода, ништо повеќе. Сега треба да одмориме и да ужуваме, но кратко, бидејќи наредниот натпревар е многу блиску“, истакна Зидан.

„После критиките, знаевме дека мора да одиграме смирено. Мислам дека не беа фер критиките кон мене и кон играчите. Среќен сум за играчите што победивме, тие покажаа карактер, се бореа заеднички“, додаде Зизу и на крајот беше прашан за пеналот над Рамос.

„Никогаш не зборувам за судиите. Ако судијата одлучи да погледне ВАР, значи дека пенал постоеше. Независно од таа ситуација, ние ја заслуживме победата“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Кварезма: Дубаи беше моја најголема грешка, сфатив дека не е се во парите

Португалецот Рикардо Кварезма е еден од најпознатите фудбалери во оваа земја, тој одигра 8…