Дома Македонски спорт Зајков експесно најде нов клуб: Ќе игра во Украина!

Зајков експесно најде нов клуб: Ќе игра во Украина!

Репрезентативецот на Македонија Ѓоко Зајков експресно најде нов клуб откако го раскина договорот со Левски. Зајков потпиша за украинскиот тим Ворскла Полтава.

Интересно е што Зајков е третиот Македонец кој ќе игра за овој клуб. Тука од 2008 до 2010 настапуваше Филип Деспотовски, а во сезоната 2013/2014 Адис Јаховиќ. Со Ворскла Зајков потпиша договор на две ипол години.

„Ќе се обидам да помогнам во остварувањето на целите и ќе бидам среќен ако успеам во тоа. Верувам дека можам да помогнам со моето искуство и квалитет“, изјави Зајков.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…