Дома Македонски спорт Мак фудбал Заслужено: ФФМ ги награди хероите со 200.000 евра!

Заслужено: ФФМ ги награди хероите со 200.000 евра!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓За големиот успех и пласманот на ЕП во Полска наредната година ФФМ ги награди репрезентативците и членовите на Стручниот штаб со парична награда од 200 илјади евра.

По победата над Шкотска, но на гостински терен, кога нашите шанси за пласман на европското во Полска сериозно се зголемија, од ФФМ најавија дека нашите млади фудбалери ќе бидат наградени со 200.000 евра.

Синоќа откако Македонија и официјално обезбеди пласман на Европското првенство, од Федерацијата потврдија дека ќе биде исплатена најавената парична награда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Милевски: Ќе мора да дадеме максимум на секој меч

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонската фудбалска репре…