Дома Македонски спорт Започна Светското првенство во Скопје, Македонија игра вечерва

Започна Светското првенство во Скопје, Македонија игра вечерва

Македонија од денеска па до 30-ти јуни ќе биде домажин на 24. Светскио јуниорска првенство во женска конкуренција. Ова е и прв Мундијал за ракометарки до 20 години во кој ќе се натпреваруваат 32 репрезентации.

Натпреварите веќе започнаа и тоа од девет часот во СЦ „Борис Трајковски“ и „СЦ „Јане Сандански“.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонија на првенството ќе игра во групата „Х“ каде шт осе уште Исланд, Ангола и САД. Прв противник за младите македонски ракометарки е САД. Натпреварот се игра вечерва од 20:15 часот. Со Исланд се среќаваме во петок од 18:00 часот, а во недела од 20:15 часот противник ќе ни биде Ангола.

Македонската репрезентација сите натпревари во групната фаза ќе ги игра во „Борис Трајковски“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лина Ѓорческа со пресврт до четвртфинале

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа продолжува со успешните настапи на турнирот …