Дома Видео Заниоло се фати за меѓуножјето и ги провоцираше навивачите на Лацио 🎥

Заниоло се фати за меѓуножјето и ги провоцираше навивачите на Лацио 🎥

Лацио вчера успеа да слави во градското дерби во Серија А против Рома.

После натпреварот се коментираше и потегот на 22-годишниот фудбалер на Рома, Николо Заниоло. Младиот фудбалер при излегувањето од телефонот испрати провокација кон навивачите така што се фати за меѓуножјето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Покетино: Ќе видиме дали Меси ќе игра против Лил

Во рамките од 12. коло во француското фудбалско првенство силите ќе ги одмерат ПСЖ и актуе…