Дома Трансфер зона „Заборавениот“ Насри се враќа во Премиер лигата

„Заборавениот“ Насри се враќа во Премиер лигата

0

Сами Насри после позајмицата во Севиља се пресели во турскиот Анталијаспор, а потоа исчезна од фудбалската мапа.

Французинот во февруари оваа година заработи суспензија од шест месеци поради допинг, а во август казната му беше зголемена на додатни 12 месеци.

Меѓутоа, потоа истата казна беше намалена и му истече пред неколку дена, што значи дека Насри може да му се врати на фудбалот како слободен играч.

Англиските медиуми пренесуваат дека неколку европски клубови го саката неговиот потпис, а меѓу нив два клуба од Премиер лигата.


Следете го Sportski.mk и на


Имено, за 31-годишниот Французин интерес покажуваат Вест Хем и Евертон кои се спрмени да му дадат нова шанса.

Мануел Пелегрини одлично го познава Насри и сака да го засили тимот после големиот број на повреди, па во Французинот гледа идеална опција.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Откриено: Бензема бил на чекор од Барселона, но трансферот пропаднал поради бизарна причина

Во летото 2018 година Карим Бензема бил блиску до потпис со Барселона. Пред сезоната 2008/…