Дома Македонски спорт Жесус: Не сум разговарал со Алиоски, но знам дека добиваме квалитетен играч

Жесус: Не сум разговарал со Алиоски, но знам дека добиваме квалитетен играч

Езгјан Алиоски вчера беше промовиран во екипата на Фенербахче каде што пристигнува од Саудиска Арабија.

Денес за турските медиуми тренерот на Фенербахче, Жорге Жесус изрази задоволство што во новата сезона ќе го има на располагање македонскиот репрезентативец.

„Добивме нов фудбалер во тимот, во Алиоски, кој е добар фудбалер и секогаш е добро кога ќе добиете квалитетен играч во вашиот тим. Сѐ уште детално не сум разговарал со него, но набрзо ќе имаме состанок за сите планови за во иднина“, изјави Жесус.

Алиоски ќе потсетиме во Саудиска Арабија помина една сезона и си замина откако тимот на Ал Ахли за кој настапуваше одигра катастрофална сезона и испадна во втората лига во оваа земја.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лидс го „краде“ Пулишиќ пред носот на Јувентус

Кристиан Пулишиќ би можел кариерата да ја продолжи во Лидс, пренесуваат медиумите на Остро…