Дома Македонски спорт ЕХФ ја израдува Битола: Еурофарм Пелистер и наредната сезона ќе игра во ЛШ!

ЕХФ ја израдува Битола: Еурофарм Пелистер и наредната сезона ќе игра во ЛШ!

Maкедонскиот шампион Еурофарм Пелистер и наредната сезона ќе биде де лод Лигата на Шампионите.

ЕХФ денеска ги објави имињата на учесниците, а Еурофарм Пелистер беше помеѓу нив.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во новата сезона битослскиот состав ќе се обиде да го поправи впечатокот од новата сезона во која ги изгуби сите 14 натпревари во групната фаза.

Дел од Лигата на шампионите покрај Еуорфарм Пелистер ќе бидат: Алборг, Барселона, ПСЖ, Магдебург, Фуксе, Веспрем, Колштад, Висла Плоцк, Спортинг Лисабон, Пик Сегед, Нант, Киелце, Загреб, Динамо Букурешт и Федериција.

Вајлд карта добија: Загреб, Нант, Пик Сегед, Киелце, Динамо Букурешт и Федериција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…