Дома Македонски спорт Ефектен гол на Елмас за крај на сезоната во Турција (ВИДЕО)

Ефектен гол на Елмас за крај на сезоната во Турција (ВИДЕО)

0

Eлиф Елмас со гол во последното коло за Фенербахче во победата над Анталиспор од 3:1 стави крај на актуелната сезона. Македонскиот фудбалски бисер постигна гол во 60-тата минута од натпреварот.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Повеќе нема дилеми: Лукаку е пред трансфер во Интер! (ВИДЕО)

Ромелу Лукаку веќе подолго време се поврзува со Интер, а сега ни пристигнува доказ дека не…