Дома Фудбал Останато ЕНРИКЕ СЕ ОГЛАСИ: Ќе го превземам Челзи, но доведете ми го ОВОЈ ЅВЕР!

ЕНРИКЕ СЕ ОГЛАСИ: Ќе го превземам Челзи, но доведете ми го ОВОЈ ЅВЕР!

Откако што го доведе Луис Суарез во Барселона, Луис Енрике повторно сака да го доведе Уругваецот, но овој пат во Челзи.

По тешкиот пораз од Вотфорд (4:1), Антонио Конте се приближува кон заминувањето од Челзи. Иако се уште не е официјално, неговито наследеник веќе се подготвува. Последнава недела најмногу се шпекулира за Луис Енрике кој е без работа од минатата сезона. Како еден од условите за доаѓање на „Стемфорд Брџи“, Енрике побара трансфер на Луис Суарез.

Новинар на шпанскиот „El Chiringuita“ дозна дека шпанскиот стратег сонува да го доведе Суарез во својот нов клуб: „Луис Енрике дефинитивно ќе оди во Челзи и неговата цел е да го доведе Суарез“, напиша новинарот.

Останува да видиме дали Барса ќе го пушти и дали Уругваецот сака да игра за Челзи, откако што изјави дека на Островот го интересира само Ливерпул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …