Дома Топ вести „Ел Класико“ за ѕвездата на Сити

„Ел Класико“ за ѕвездата на Сити

Реал Мадрид и Барселона се силно заинтересирани за напаѓачот на Манчестер Сити и аргентински репрезентативец, Јулијан Алварез.

Сити го доведе од Ривер Плата летото 2022 година за само 18 милиони евра, а Алварез веднаш го покажа својот потенцијал.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Меѓутоа, Алварез на „Етихад“ е во сенка на Халанд и не добива голема минутажа, па размислува да ја промени средината.

„Кралевите“ ја следат ситуацијата и ќе се обидат да го доведат уште во зимскиот преоден рок, бидејќи имаат потреба од нова „деветка“.

Меѓутоа, интерес за Аргентинецот покажуваат уште Барселона и Баерн Минхен, па се очекува голема битка за неговиот потпис.

Сити пак не сака да се раздели со напаѓачот и ќе се обиде да го убеди да остане на „Етихад“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…