Дома Фудбал Останато Елмас не е единствен, Барди пред трансфер во Шпанија!

Елмас не е единствен, Барди пред трансфер во Шпанија!

Според последните информации после Елиф Елмас кој кариерата ќе ја продолжи во екипата на Фенербахче, Енис Барди е пред трансфер во шпанската Примера.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Македонскиот младински репрезентативец го делат само детали од трансферот во шпански Леванте. Најавите за трансфер на Барди започнаа кога тој беше изоставен од тимот на Ујпешт каде што настапува.

Како и неколкумина други Барди прикажа одлични настапи на Европското првенство во Полска и интерес за него покажаа неколку екипи. Холандскиот клуб за овој трансфер се очекува да добие оштета од околу 1.5 милиони евра.

Пред Ујпешт, Барди настапуваше во Шведска за тимот на Преспа Бирлик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Дерби на денот: Последна шанса за Меси и Левандовски

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес на програм…