Дома Фудбал Италија Елмас доби нов прекар од навивачите на Наполи 📸

Елмас доби нов прекар од навивачите на Наполи 📸


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас вчера беше стрелец во дербито во Серија А кое Наполи го доби со 5:1.

Елмас повторно влезе од клупата и одигра одлично во минутите додека беше на теренот.

„Дијамантот“ беше стрелец на петтиот гол за потврда на убедливиот триумф на Наполитанците кои дефаинитивно се главен фаворит за Скудетото сезонава во Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…