Дома Фудбал Италија Ексклузива од Русија: Сари ќе биде новиот тренер на Милан!?

Ексклузива од Русија: Сари ќе биде новиот тренер на Милан!?

Според последните информации, Маурицио Сари може да биде новиот тренер на Милан.

Оваа вест ја пренесоа руските медиуми, бидејќи московскиот Спартак го контактирал Италијанецот, но тој и се заблагодарил и им соопштил дека ја одбива понудата затоа што ќе го преземе Милан?!


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Антонио Конте беше опција, но тој е многу поблиску до Наполи, додека Тијаго Мота практично ги договори сите услови со Јувентус.

Милан нема многу опции, а Сари е тренер кој одлично го познава италијанскиот фудбал и има успех зад себе.

Сари неодамна го напушти Лацио по серијата лоши резултати, меѓутоа не беше означен само тој како главен виновник бидејќи тука удел имаше лошата атмосафера и трансфер политиката.

Од Италија засега нема потврди, но руските медиуми со прилична сигурност ја пренесуваат вест. Ќе потсетиме, Милан во овој момент е предводен од Стефано Пиоли, но се најавува дека тој ќе добие отказ на крајот од сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …