Дома Останати Кошарка НБА Една од најголемите ѕвезди во НБА позитивен на коронавирус!

Една од најголемите ѕвезди во НБА позитивен на коронавирус!

Koшаркарот на Хјустон рокетс, Расел Вестбрук преку социјалните мрежи потврди дека е заразен со Ковид-19.

Вестбрук ја објави веста на неговиот Инстаграм профил и најави дека ќе им се приклучи на соиграчите што вирусот за него биде минато.

„Позитивен сум на Ковид-19. Сега сум во карантин и се чувствувам добро, ќе се вратам со соиграчите кога ќе оздравам. Ви благодарам за пораките“, стои во објавата на Вестбрук.

View this post on Instagram

.

A post shared by Russell Westbrook (@russwest44) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Гвардиола се плаши од ПСЖ, сака веднаш да потпише со Меси

Лионел Меси ова лето беше блиску до преселба во Манчестер Сити, но Барселона бараше да бид…