Дома Фудбал Англија Еден чекор го дели Агуеро за да го исполни ветувањето од 2014 година

Еден чекор го дели Агуеро за да го исполни ветувањето од 2014 година

Серхио Агуеро ги брои последните недели и натпревари како играч на Манчестењр Сити.

Агуеро ќе ги напушти „граѓаните“ на крајот на оваа сезона и се уште не е познато каде ќе продолжи. Меѓутоа сега Кун има голема прилика да го оствари своето ветување кое го даде уште во 2014 година.

Во 2014 година Агуеро го изјави следново: Ќе останам во Манчестер Сити се додека не ја освоиме Лигата на шампионите.

За ова ветување на Агуеро да стане реалност потребна му е победа само на уште еден натпревар во финалето, ќе видиме против кого – дали против Реал или Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…