Дома Трансфер зона Еден Азар пристигнува денеска, но Реал тука не застанува

Еден Азар пристигнува денеска, но Реал тука не застанува

zidane

Мадридски Реал направи неколку фантастични потези.

Од наредната сезона дресот на Кралевите ќе го носат Милитао, Менди, Јовиќ и Еден Азар, кој на Бернабеу пристигнува денеска.

Сепак, кралскиот клуб нема да застане со големите засилувања и голема е можноста во дресот на овој клуб да гледаме уште едно големо име.

Мундо Депортиво тврди дека после потписот на Азар, мадридскиот великан со сите сили ќе тргне по ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе.

Зинедин Зидан според овој медиум ги преземал работите во свои раце. Ќе се обиде да го ангажира овој 20-годишен напаѓач, кој не крие дека му е желба да заигра во Реал.

Сепак, понудата за Мбапе ќе мора да биде огромна. Можно е  Реал дури да го сруши рекордот за најголем трансфер на сите времиња кој моментално изнесува 222 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гвардиола добива понуда која не ќе може да ја одбие?

ЦАС (Судот за спортска арбитража) ја прифати жалбата на Манчестер Сити кој беше исфрлен од…