Дома Топ вести Европските гиганти полудеа за бразилски талент!

Европските гиганти полудеа за бразилски талент!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Неколку европски гиганти ги праќаат своите скаути во Бразил за одблизу да ги следат настапите на младиот плејмејкер, Тиаго Маија.

Тиаго Маија момче има само 19 години, игра за Сантос, неодамна стана олимписки шампион со Бразил и најверојатно ќе се пресели во Европа уште во јануарскиот преоден рок.

Готово сите европски гигнати се заинтересирани за неговиот потпис, а најголем интерес во моментов покажува Манчестер Јунајтед.

Сантос за неговата слобода бара 20 милиони евра, а таа сума покрај Јунајтед се спремни да ја платат уште и ПСЖ и Челзи, кои исто така веќе подолго време се заинтересирани за Бразилецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ламин Јамал е последн…