Дома Македонски спорт Мак фудбал Еврогол во македонската Трета лига – „бомба“ од слободен удар! 🎥

Еврогол во македонската Трета лига – „бомба“ од слободен удар! 🎥

Се случува понекогаш да видиме вистински еврогол и на македонските фудбалски терени, а сега еден таков беше постигнат во македонската Трета лига.

На натпреварот помеѓу Дојранско Езеро и Овче Поле, фудбалерот на домашниот тим Слободан Митков од околу 30-тина метри, ја погоди пречката, а потоа топката заврши и во мрежата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Натпрвеарот на крјаот заврши со победа на домаќините од 2:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ал Келаифи пресреќен: Вакво нешто не сум видел во ПСЖ во последните 13 години!

Во таборот на ПСЖ владее вистинска еуфорија поради победата на овој во вчерашниот реванш о…