Дома Фудбал Италија Дуел на титаните: Ибра и Лукаку се фатија за гуша🎥

Дуел на титаните: Ибра и Лукаку се фатија за гуша🎥

Исклучително интересна ситуација беше видена на дербито помеѓу Милан и Интер, а во главна улога беа Ибрахимовиќ и Лукаку.

При крајот на првото полувреме двете „ѕверки“ ги загубија нервите и влегоа во вербална расправија, која за малку ќе преминеше во физичка пресметка.

Фудбалерите на двата тима едвај успеаа да спречат физичка пресметка помеѓу двајцата корпулентни напаѓачи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Билбао ќе игра две финалиња во Купот во две недели

Леванте на Енис Барди не успеа да се пласира во финалето на шпанскиот Куп откако вечерва з…