Дома Фудбал Драма во Серија А: Погледнете како Емполи со гол во 93 минута обезбеди опстанок

Драма во Серија А: Погледнете како Емполи со гол во 93 минута обезбеди опстанок

Eмполи и наредната сезона ќе игра во Серија А со 2:1, а опстанокт ово Серија А го обезбеди во последните моменти од натпреварот.

Се до 93. минута Емполи бепе испаднат бидејќи имаше 1:1 и бод не му беше доволено.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Тогаш во третата минтуа од судиското продолжение Нианг искроисти една прилика и донесе победа за својот тим.

Победата над Рома донесе голема еуфорија помеѓу навивачите кои по триугмто втрчаа на теренот.

Во останатите натпревари кои се играа вечерва Удинезе го победи Фросиононе со 0:1, Лацио ремизираше со Сасуоло 1:1, додека немаше победник и на средбата Верона – Интер (2:2).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…