Дома Фудбал Англија Драма во Лондон: Сити во 93. минута го сруши Арсенал🎥

Драма во Лондон: Сити во 93. минута го сруши Арсенал🎥

Годината во Премиер лигата започна со драма во големото дерби помеѓу Арсенал и Манчестер Сити, каде на крајот славеа гостите (1:2).

Сака го доведе Арсенал во водство, погоди во 31 минута и Арсенал во првото полувреме беше далеку подбар противник, па „граѓаните“ беа среќни што на одмор заминаа само со еден гол негатива.

Нема одмор, по ЛШ не чека супер викенд: Тука е и Фантази! ↓↓↓

На стартот на вториот дел после интервенција на ВАР судијата покажа на белата точка, а Ријад Марез беше прецизен и израмни на 1:1.

Клучниот момент на натпреварот се случи во 60-та минута, кога Мартинели промаши празен гол, а во следниот напад Арсенал остана со играч помалку после исклучувањето на Габриел.

Во 93-та минита Родри го комплетираше пресвртот и погоди за конечни 1:2.