Дома Фудбал Англија Драма: Алисон постигна гол во последна секунда и го приближи Ливерпул до ЛШ🎥

Драма: Алисон постигна гол во последна секунда и го приближи Ливерпул до ЛШ🎥

Монентите кога голманите постигнуваат голови во фудбалерот се ретки, а овој гол на Алисон може да биде историски.

Имено, Алисон постигна гол во последната секунда против ВБА и му донесе победа на Ливерпул која може да го однесе во Лигата на шампиони.

Иако се очекуваше „црвените“ рутински да дојдат до победа, сепак работите за Клоп не тргнаа во најдобро. ВБА поведе уште во 15-та минута со голот на Робсон Кану.

Салах во 33-та минута погоди за израмнување и со тој резултат се замина на одмор.

Во вториот дел Ливерпул создаде многу шанси, но никако не успеваше да постигне гол, а во неколку ситуации се спаси.

Кога сите очекуваа нов кикс на „црвените“ во последната минута имаше корнер, а голманот Алисон замина пред противничкиот гол. Бразилецот погоди за голема победа на Ливерпул (2:1).