Дома Македонски спорт Мак фудбал До крајот на годината Штип добива модерен стадион! 📸

До крајот на годината Штип добива модерен стадион! 📸

Штип до крајот на годината ќе добие модерен и репрезентативен стадион со категоризација за натпревари и од највисок ранг.

Градоначалникот Иван Јорданов на својот Фејсбук профил објави дека е планирано до крајот на годината работата да биде завршена.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


„Денес започнуваме со внатрешно уредување и изведба на нова пристапна улица и нов влез со дополнителни паркинг места,а според динамиката на градежните работи до почетокот на новата сезона очекуваме да биде завршена западната трибина.

Општина Штип ќе ги изврши сите неопходни активности за изградба и на источната трибина за градскиот стадион да биде по сите европски стандарди со што Штип ќе биде спремен да пречека големи фудбалски клубови и имиња“, стои во објавата на Јорданов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …