Дома Трансфер зона Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа што не му бил потребен на тренерот Карло Анчелоти и ќе замине на позајмица во јануари.

Ѓулер ги скара гигантите Барселона и Реал Мадрид, по што од Фенербахче се пресели во главниот град на Шпанија, каде што воодушеви на подготовките.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Турчинот, сепак, се повреди на подготовките, а во меѓувреме се врати во составот на Анчелоти, но накратко бидеќи повторно се здоби со повреда.

Шпанските медиуми пишуваат дека Анчелоти нема да смета на Ѓулер оваа сезона, а засега не е познато каде би играл на позајмица до крајот на 2023/24.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Трагедија во Бразил: Во сообраќајна несреќа загина 25-годишен фудбалер

Тажна вест пристигнува од Бразил, медиумите во оваа земја пренесуваат дека починал Адриано…