Дома Фудбал Останато Онана конечно на терен!

Онана конечно на терен!

Познатиот камерунски голман Андре Онана вечерва го играп рвиот официјален натпревар за Ајакс после скоро 10 месеци и суспензијата која ја заработи поради користењето недозволени супстанци.

Онана на почетокот на февруари беше казнет со 12 месеци забрана за играње фудбал поради користењето недозволени супстанци, но после приложената жалба таа казна се намали. Се шпекулираше кога би можел повторно да застане на голот, а Ерик Тен Хаг се одлучи тоа да биде вечерва против Бешикташ.

Натпреварот помеѓу Бешикташ и Ајакс нема да има резултатско значење затоа што Ајакс го обезбеди пласманот во нокаут фазата, додека Бешикташ е без шанси

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…