Дома Македонски спорт Доријан Бабунски избран за најдобар напаѓач во Ботев Враца

Доријан Бабунски избран за најдобар напаѓач во Ботев Враца

Доријан Бабунски со одличните настапи за неговиот клуб Ботев Враца стигна и до заслужено признание.

Имено, Бабунски е избран за најдобар напаѓач во тимот за 2021 година.

Сезонава Бабунски постигна седум гола за Ботев, скоро половина од головите на овој тим (15) и се наметна како вистински лидер. Договорот на Бабунски истекува на крајот од сезоната, а во претходниот период се најавуваше дека би можел да ја промени средината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Асистенција и изнуден пенал за едно полувреме за Елмас 🎥

Maкедонскиот репрезентативец Елис Елмас ја запиша петтата асистенција за Наполи сезонава о…