Дома Останати Кошарка Дончиќ покажа колку му значи Реал Мадрид 📸

Дончиќ покажа колку му значи Реал Мадрид 📸

Кошаркарите на Реал Мадрид приредија изненадување во полуфиналето на Евролигата, откако за првпат по пет последователни порази ја совладаа Барселона и се пласираа во финалето на најелитното европско клупско натпреварување со резултат 86:83.

Овој натпревар беше причина за интересна ситуација на тренингот на Далас. Долго време по тренингот, Лука Дончиќ остана во салата бидејќи не сакаше да го пропушти крајот на тензичната пресметка помеѓу неговиот поранешен клуб и Барселона.

На крајот не зажали со оглед на тоа Реал Мадрид стигна до финалето и в сабота од 19 часот ќе игра за новиот трофеј на европскиот шампион против турскиот Анадолу Ефес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Соиграчите се држеа за глава: Белгиец го има најсреќното забивање во историјата 🎥

Белгија ја победи Словачка со 102:59 во квалифкациите за Светското првенство, меѓутоа овој…