Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ го понижи Леброн – му протна топка низ нозе! 🎥

Дончиќ го понижи Леброн – му протна топка низ нозе! 🎥

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ беше исклучително расположен вовчерашниот меч на Далас против Ла Лејкерс, а во вториот дел се истакна со едно магично додавање.

Дoнчиќ во еден момент го понижи Леброн Џејмс откако му асистираше на соиграч со протнување на топката низ нозете на „Кралот“ по што на Џош Грин не му беше тешко да погоди тројка.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


На крајот Дончиќ ја заврши средбата со 30 поени, 12 скока и осум асистенции, Леброн уфрли 26 поени, девет скока и седум асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…