Дома Останати Кошарка НБА Доминација: Јокиќ направи нешто што не му успеало на никој друг во НБА

Доминација: Јокиќ направи нешто што не му успеало на никој друг во НБА

Српската НБА ѕвезда, Никола Јокиќ оствари уште едно големо достигнување во НБА лигата. Имено, Јокиќ стана првиот кошаркар кој во пет сезони стигнал над 8.000 поени, 4.000 скока и 3.000 асистенции.

До крајот на регуларниот дел сезонава во НБА има уште девет натпревари, па така Јокиќ ќе има можност да го подобри својот рекорд.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Овој податок само покажува дека Јокиќ е играчот кој е најконстантен во НБА лигата бидејќи во период од пет сезони освои две МВП признанија и една шампионска титула. Сезонава исто така е кандидат и за титулата со Денвер и за најдобар играч.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…