Дома Видео Дивјачкиот потег поради кој Ди Марија заработи црвен картон 🎥

Дивјачкиот потег поради кој Ди Марија заработи црвен картон 🎥

Maнчестер Сити вчера го победи ПСЖ и во реваншот од полуфиналето во Лигата на шампионите и така „граѓаните“ го обезбедија пласманот во финалето.

Кога се ќе се собере францускиот тим не изгледаше како тим кој може да парира на лидерот од англиското првенство, а таа немоќ ги фрустрираше играчите на теренот.

Така во првиот натпревар беше исклучен Идриса Гаје поради еден груб прекршок, додека вчера црвен картон заработи Анхел Ди Марија. Главниот судија сосема беше во право што за овој потег на Аргентинецот му го покажа патот кон соблекувалната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…