Дома Фудбал Лига на шампиони Дербито се игра во Минхен: Баерн – ПСЖ, официјални состави!

Дербито се игра во Минхен: Баерн – ПСЖ, официјални состави!

Вечерва се играат нови два натпревари во четвртфиналето од Лигата на шампионите, а натпреварот кој привлекува најголемо внимание се игра во Минхен.

Баерн Минхен во дербито на вечерта го пречекува Пари Сен Жермен.

БАЕРН

Нојер; Павард, Зуле, Алаба, Хернандез, Горецка, Кимих, Милер, Сане, Коман, Чупо Мотинг

ПСЖ

Навас; Дагба, Маркињос, Кимепмбе, Диало; Гуеје, Данило, Ди Марија, Нејмар, Дракслер, Мбапе

Во вториот натпревар се сретнуваат Порто и Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…