Дома Топ вести Депај се сели во Серија А

Депај се сели во Серија А

Како што пренесуваат шпанските медиуми Мурињо е силно заинтересиран за наѓачот на Барселона, Мемфис Депај.

Депај минатото лето се пресели на „Камп Ноу“ како слободен играч и одлично се вклопи во тимот. На 19 меча оваа сезона постигна 8 гола и запиша две асистенции.

Меѓутоа, каталонскиот клуб има големи финансиски проблеми и не ја исклучува можноста да го продаде Холанѓанецот, особено поради фактот што го донесе без обештетување.

Наводно Барселона е спремна да прифати понуда од 40 милиони евра, сума која Рома ќе ја понуди следното лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…