Дома Фудбал Англија Ден за потписи на „Енфилд“: И Милнер го продолжи договорот

Ден за потписи на „Енфилд“: И Милнер го продолжи договорот

Откако денес менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп го продолжи договорот договорот до 2024 година, клубот објави дека Џејмс Милнер ставил потпис на договорот до 2022 година.

Искусниот 33-годишен играч за врска ја продолжи верноста со Ливерпул, па во црвениот дрес ќе го гледаме и во наредните три години.

Милнер досега одигра 198 меча за клубот, а притоа постигна 25 голови и е една од најважните фигури во тимот на Клоп.

„Среќен сум што имам привилегија да играм за овој голем клуб и да видам како Ливерпул се менува кон подобро во изминатите години. Уживам секој ден во тренинзите, во дружењето со моите соиграчи, со овој тренер и целиот стручен штаб. Разговаравме со клубот кој ми понуди и понатаму да играм во најдобрата лига, а јас ќе дадам се од себе додека можам“, истакна Милнер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бизарен проблем во Шпанија: Некој ги украл сите влезници за натпреварот на Барселона!

Во шпанскиот куп Барселона ќе игра против Ибица, но домаќинот на овој натпревар се соочи с…