Дома Фудбал Англија Демба Ба се потсети на познатото лизгање на Џерард

Демба Ба се потсети на познатото лизгање на Џерард

Во 2020 година Ливерпул после 30 години чекање успеа да ја одбрани титулата англиски шампион.

„Црвените“ одиграа фантастична сезона, но пандемијата која го погоди светот го одложи нивното големо славје. Шест години претходно тимот од „Енфилд“ имаше голема шанса да ја освои титулата, до последен момент беа во трка со Манчестер Сити.

Таа сезона се случи она лизагање на Џерард во клучниот натпревар против Челзи. Во разговор за „Атлетик“ Демба Ба кој го искористи тој кикс на Џерард се потсети на тие моменти.

„Не уживавме во рушењето на фудбалските соништа за некого. Едноставно уживавме во победата. Некој прави грешка ти ја користиш. Тоа е тоа“, изјави Демба Ба.

Во таа сезона Ливерпул на крајот заврши како второпласиран.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …